Wcześniej wspieraliśmy organizację we wdrażaniu narzędzi związanych z procesem talentowym, tak więc znaliśmy dobrze kontekst i poziom realizacji samego projektu, a także ograniczenia i zasoby, jakie zespół HR posiadał. Dzięki szczegółowej analizie mogliśmy zaprojektować procesowy – nastawiony na realizację celów, a nie realizację konspektu – warsztat, pozwalający uczestnikom wypracować szereg konstruktywnych rozwiązań.
- Zdefiniowaliśmy cele dla programu zarządzania talentami w organizacji z kilku perspektyw – Menedżerów, Sponsorów, Zarządu, HR Business Partnerów.
- Zdefiniowaliśmy właściciela procesu zarządzania talentami oraz rolę HR Business Partnerów w tym procesie, wraz z ograniczeniami i możliwościami z tego wynikającymi.
- Przeprowadziliśmy diagnozę „Jak jest i dlaczego tak jest” (indywidualne mapy stanu obecnego, sesja feedbackowa wszystkich członków zespołu, zmapowanie perspektywy Zarządu i menedżerów, prezentacja techniki Ishikawy i praca tą metodą nad trzema najważniejszymi przyczynami obecnego stanu rzeczy z akcentem na kryterium, którym było tu wysokie poczucie wpływu na znalezienie rozwiązania).
- Przedstawiliśmy dobre praktyki z innych wdrożeń procesów zarządzania talentami.
- Stworzyliśmy szczegółowy action plan – wytyczyliśmy cele do dalszej pracy w obszarze zarządzania talentami, z silnym wyakcentowaniem zasobów i umiejętności zespołu HR Business Partnerów (zdefiniowaliśmy te zasoby, którymi już dysponują i określiliśmy, czego w pierwszej kolejności muszą się nauczyć).
- Sformułowaliśmy zasady efektywnej współpracy w zespole HR Business Partnerów, a także propozycje zasad współpracy z menedżerami.