Projekt rozwojowy HiPo:
firma przeprowadziła kilka nominacji na nowe stanowiska; absolwenci projektu byli w stanie zastępować swoich team liderów a kilku stażystów przyjęto do zespołu na stałe; uczestnicy zaczęli postrzegać swoją pracę jako pasjonującą i mieli poczucie, że mają wpływ na kształtowanie i rozwój pionu. W firmie wykreowano i wdrożono projekt Esperanto dotyczący wewnętrznej współpracy między zespołami i na bieżąco wprowadzano innowacje w obszarze różnych metod optymalizacji pracy w dziale. Pion współpracował przy tworzeniu założeń i wdrażaniu w życie projektu Meet Your Client, pokazującego od wewnątrz i w praktyce, czym zajmuje się Pion Współpracy z Klientem i jakie ma relacje z Klientami. Po projekcie HiPo praktycznie każdy z absolwentów został zaangażowany w koordynowanie jakiegoś projektu, brał czynny udział w jego realizacji lub zainicjował powstanie nowego.
Projektu rozwojowy dla kadry liderskiej i kierowniczej:
pomiędzy kierownikami a team liderami wypracowano komunikację, pozwalającą budować autorytet i uznanie w całej organizacji. Absolwenci opanowali umiejętność uczenia i wymieniania szczerej, nastawionej na rozwiązania informacji zwrotnej. Projekt pozwolił przygotować i przeszkolić kadrę liderską do efektywnego budowania, wzmacniania autorytetu i prowadzenia stanowczego dialogu rozwojowego z podwładnymi i współpracownikami. Kierownicy i liderzy Pionu zaczęli pracować efektywniej, współtworząc rozwiązania biznesowe i polityki personalnej.
Efekty widoczne w całym pionie i w organizacji:
pracownicy pionu zaczęli stanowić COMPETENCE CENTER, zaczęli też rozumieć dział kontroli jakości i nauczyli się z nim współpracować. Nastąpił wyraźny wzrost proaktywności i innowacyjności − od kadry kierowniczej, poprzez team liderów, aż do stanowisk szeregowych (Pracownicy sami proponowali nowe rozwiązania i podejmowali próby wdrożeń i projektowania programów naprawczych). Wiele decyzji personalnych zaczęto podejmować w oparciu o przepracowane profile kompetencji (rekrutacje, przesunięcia, nominacje). Nastąpił też znaczący przełom w relacjach z pionem IT i współpracy z zespołami SCRUMowymi – reprezentanci Pionu zaczęli być traktowani partnersko i występować w roli doradców i ekspertów. W firmie właściwie nie występuje rotacja (co ma wielkie znaczenie w odniesieniu do faktu, że jest to bardzo specyficzne środowisko i koszty wykształcenia efektywnego pracownika są wysokie), a każdy pracownik potrafi patrzeć przez model biznesowy firmy. Nastąpił też wyraźny i mierzalny wzrost w badaniach satysfakcji klienta.